Dekorasyonda Cam Tuğla Kullanımı

tarafından
831
Dekorasyonda Cam Tuğla Kullanımı

Yaşam alanlarında yapılan küçük dokunuşlar ortamın havasını değiştiren niteliktedir. Bu dekoratif dokunuşlardan biri de dekorasyonda cam tuğla kullanımıdır. Cam tuğla kısmi saydamlığı olan, ışığı geçirme özelliği olan fakat görüntü ya da hareketleri tam anlamıyla göstermeyen bir üründür. Renk açısından çeşitlilik payı da bulunduğundan ortamın değişik bir havaya bürünmesi olasıdır.

Oturma odası dekorasyonu ya da salonda kullanımlarda, içeriye ışık geçirme özelliği sayesinde görsel anlamda çekici bir hava yaratır. Genelde duvarların belli taraflarında ya da tamamında uygulanır.  Mutfakta olan uygulamalarda yine amaç gün ışığından yararlanmak tır. Yatak odasında da cam tuğla kullanılır. Duvar üstünde kullanarak dışarıdan gelen bir ışık süzülerek geldiği için ortamı gece lambası ayarında aydınlatır. Koridorlarda cam tuğla kullanımı sayesinde doğal ışık alma sağlanır. Merdivenlerde kullanılarak boşluklar aydınlatılmış olur.

Cam tuğlalar yeni bir dekorasyon aracı olmamasına rağmen günümüzde daha çok fark edilmeye başlanmış, görselliği dikkat çekici hal almış ve artık her alanda kullanılmaya başlanır hale gelmiştir .Cam tuğlaların özellikle çok tercih edilmesinde sebep, renk seçeneğinin de olmasıdır. Bir evde her odada kullanıma açık olan cam tuğlalar estetik bir hava katacak özelliktedir. Ortamı yazın serin kışın da sıcak tutar.

Dekorasyonda Cam Tuğla Kullanımda Renk Seçimleri

Dekorasyonda Cam Tuğla Kullanımı

Dekorasyonda Cam Tuğla Kullanımı

Koyu renk bir cam tuğla seçeneği üzerinde duruluyorsa zeminin ve mobilyaların açık tonda olması gereklidir. Aksi takdirde ortam boğucu bir hal alır. Cam tuğla ile kaplamak bazen bir duvar bazen de hepsi şeklinde uygulanabilir. Genelde uygulamalar şömine arkasında tercih edilip dekoratiflik özelliği arttırılır.

Dekorasyonda Cam tuğla kullanımı ışığı daha iyi alabilmek için ve ortamı deyim yerindeyse enerjik bir hava yaratabilmek için güzel bir dokunuştur. Cam tuğlalar içeriyi göstermez ancak içeriye ışık verirler. En çok duvar ve zemin kaplamalarında ağırlıklı kullanım söz konusudur. Camın tasarım şekillerine gelince; kare yada dikdörtgen tasarımlar çok daha ilgi çekici modellerdir.

  • Cam tuğlalar dekoratiftir, yeni tasarımlar oluşturulur.
  • Cam tuğlalar moderndir, farklı dokular oluşturulur.
  • Dekorasyonda cam tuğlalar estetiktir, ortama ayrıcalık katar.
  • Cam tuğlalar dayanıklıdır.
  • Cam tuğlalar ısı ve ses yalıtımlıdır.

Dekorasyonda Cam tuğla kullanımı ile ortamın havası tamamen değişerek ; ferahlık kazandıracaktır. Yatak odasından mutfağa kadar, çocuk odasından banyoya kadar her ortamda farklılık yaratan cam tuğla kullanımı aydınlık bir görüntü kazandırır. Özellikle mutfaklarda az ışık alanlar için bu kullanım son derece elverişlidir.

Yaşam alanlarında bu küçük dokunuşlar, hayata dair dokunuşlardır.