ECA Kombi Calora T3 Arıza kodu Nedir?

tarafından
135
ECA Kombi Calora T3 Arıza kodu Nedir?

ECA kombiler çeşitli arıza kodalrı göstererek sorunu çözmenize ya da ECA teknik servis çağırmanıza olanak sağlar. ECA Kombi Calora T3 Arıza kodu görünüyor ise bunun sebebini ve çözüm önerilerini yazımızın devamında bulmanız mümkün olacaktır.

ECA Kombi Calora T3 Arıza kodu ne anlama geliyor merak mı ediyorsunuz? Oysa cevabı çok basit. Bu yazımızda sizlere sizlere ECA arıza kodları hakkında sağlam bilgiler vereceğiz.

ECA Kombi Calora T3 Arıza kodu

Kombi Calora T3 Arıza kodu için teknik servis tarafından yapılan açıklama

 Merkezi ısıtma sisteminin hata vermesi ile meydana gelir. Calora kombi ekranındaki bu hata sensör değişimi ile düzelmektedir. Bu nedenle servis ile iletişime geçmek gerekir.

açıklamasına istinaden genel bir kombi bakım hizmeti alabileceğiniz gibi arıza tespit ve giderilmesine yönelik servis hizmeti talep edebilirsiniz.

Calora T5 Arıza Kodu

Kombi Calora T3 Arıza kodu gösteriyor bunu nasıl çözebilirim sorununuzu ortadan kaldırdıktan sonra bir başka arıza kodu hakkında bilgi verelim. Calora T5 Arıza Kodu nedir, ne yapılması gerekiyor hemen burada belirtelim…

Teknik servisten iletilen bilgi bu hatanın

 Bu hata kombideki sıcaklık sensöründe bir hata olduğunu göstermektedir. Kombi ekranında hata vermişse kombi sıcak su sağlamamaktadır.

anlamına geldiğini belirtmektedir.

Calora T6 Arıza Kodu

Calora T5 Arıza Kodu  neden olur ve nasıl çözülür anlattıktan sonra biraz da diğer kombi arıza kodu ile ilgili bilgi verelim. Cihazda ortaya çıkan Calora T6 Arıza Kodu ne anlama geliyor öğrenmek ister misiniz? O halde yazımızı okumaya ve diğer kombi arıza kodları hakkında bilgi almaya devam edebilirsiniz. ECA kombi klavuzumuz diyor ki:

Teknik servisten bu hatanın

 Kombide baca sensörünün hata kodudur. Baca çekimindeki yetersizlik arızaya neden olmaktadır. Bunun yanı sıra bacanın tıkanmasından da oluşmaktadır.

anlamına geldiğini söylemektedir.

Calora T7 Arıza Kodu

Calora T6 Arıza Kodu sebebi hakkında sizlere kısaca bilgiler vermeye çalıştık. Peki, Calora T7 Arıza Kodu ile ilgili teknik servis kombi arıza kodları açıklamasına göre:

Kombi kullanım kılavuzu belirtilen hatanın

  Dış hava sıcaklık sensörü arıza yapmasıdır. Bu arıza sonucunda kombi görevini gerçekleştiremediğinden hata oluşur.

olduğunu ifade eder.

Calora E1 Arıza Kodu

ECA Calora T7 Arıza Kodu ne demek hususunda verdiğimiz bilgiler umarım yeterli olmuştur. Peki, Calora E1 Arıza Kodu ne demek bilmiyorsanız biz sizin için araştırdık ve üreticilerin sorun hakkında yaptıkları açıklamayı buraya ekledik.

Kombi kullanım kılavuzunda

 d Ateşlemenin gerçekleştirilmemesi durumudur. Kombinin gaz vanalarını kontrol edin. Gaz vanasının olup olmadığını kontrol edin. Eğer varsa gaz vanası açık konumda mı yoksa kapalı konumda mı buna bakın. Açıksa kapatıp yeniden açın. Kombiyi de resetlemeyi unutmayın.

ifadeleri yer almaktadır.

Kombi Calora T3 Arıza kodu, Calora T5 Arıza Kodu, Calora T6 Arıza Kodu, Calora T7 Arıza Kodu ve Calora E1 Arıza Kodu sorgulama işlemine istinaden bu açıklamalarımızın yeterli olduğuna inanıyoruz.