ECA Kombi Calora T6 Arıza kodu Nedir?

tarafından
146
ECA Kombi Calora T6 Arıza kodu Nedir?

Kombi arıza kodu listesi size çok büyük kolaylık sağlar. ECA Kombi Calora T6 Arıza kodu ne demek biliyor musunuz? Çeşitli sebeplere bağlı olarak ECA kombi arıza kodları ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle önceliğiniz kombi bakımı yaptırmak olmalıdır.

ECA Kombi Calora T6 Arıza kodu nedir, sorun nasıl çözülür, teknik servis çağırmam gerekli mi soruları ile kafanızı meşgül etmenize artık gerek kalmadı. Bu yazımızda sizlere ECA arıza kodları hakkında sağlam bilgiler vereceğiz.

ECA Kombi Calora T6 Arıza kodu

Kombi Calora T6 Arıza kodu gösterge panelinde göründüğünde ECA teknik servisi sorun hakkında ve çözümü ile ilgili

 Kombide baca sensörünün hata kodudur. Baca çekimindeki yetersizlik arızaya neden olmaktadır. Bunun yanı sıra bacanın tıkanmasından da oluşmaktadır.

şeklinde olmaktadır. Bu açıklama baz alınarak gerekli müdahaleyi kısa sürede yapmanız faydanıza olacaktır.

Calora T7 Arıza Kodu

Kombi Calora T6 Arıza kodu neden olur ve nasıl çözülür anlattıktan sonra biraz da diğer kombi arıza kodu ile ilgili bilgi verelim. Cihazda ortaya çıkan Calora T7 Arıza Kodu ne anlama geliyor öğrenmek ister misiniz? O halde yazımızı okumaya ve diğer kombi arıza kodları hakkında bilgi almaya devam edebilirsiniz. ECA kombi klavuzumuz diyor ki:

Teknik servisten iletilen bilgi bu hatanın

  Dış hava sıcaklık sensörü arıza yapmasıdır. Bu arıza sonucunda kombi görevini gerçekleştiremediğinden hata oluşur.

anlamına geldiğini belirtmektedir.

Calora E1 Arıza Kodu

Calora T7 Arıza Kodu  ne demek hususunda verdiğimiz bilgiler umarım yeterli olmuştur. Peki, Calora E1 Arıza Kodu ile ilgili teknik servis kombi arıza kodları açıklamasına göre:

Teknik servisten bu hatanın

 d Ateşlemenin gerçekleştirilmemesi durumudur. Kombinin gaz vanalarını kontrol edin. Gaz vanasının olup olmadığını kontrol edin. Eğer varsa gaz vanası açık konumda mı yoksa kapalı konumda mı buna bakın. Açıksa kapatıp yeniden açın. Kombiyi de resetlemeyi unutmayın.

anlamına geldiğini söylemektedir.

Calora E2 Arıza Kodu

Calora E1 Arıza Kodu nedir sorusuna verdiğimiz yanıttan sonra bir başka arıza kou ile ilgili detaylara girmek istiyoruz. Calora E2 Arıza Kodu ne demek bilmiyorsanız biz sizin için araştırdık ve üreticilerin sorun hakkında yaptıkları açıklamayı buraya ekledik.

Kombi kullanım kılavuzu belirtilen hatanın

  Kombinin ateşleme yaptığını ancak bu ateşlemenin gerçekleşmediğini belirtir.

olduğunu ifade eder.

Calora E3 Arıza Kodu

ECA Calora E2 Arıza Kodu ne anlama geldiğini kısaca öğrendik. Peki, Calora E3 Arıza Kodu hakkında çözüm önerilerine göre:

Kombi kullanım kılavuzunda

 Kombinin oldukça fazla ısındığını gösteri. Pompa ya sıkışmıştır ya da çalışmaz durumdadır. Arıza ya bu pompadan kaynaklanmaktadır. Ya da filtrenin pislik ile tıkanmasından kaynaklanmaktadır.

ifadeleri yer almaktadır.

Kombi Calora T6 Arıza kodu, Calora T7 Arıza Kodu, Calora E1 Arıza Kodu, Calora E2 Arıza Kodu ve Calora E3 Arıza Kodu gibi çeşitli kombi arıza kodları sorgulama hakkında bilgilere yer verdik. Umarız sorununuz ile ilgili tatmin edici bilgilere kavuşabilmişsinizdir.