ECA Kombi Fortius T6 Arıza kodu Nedir?

tarafından
225
ECA Kombi Fortius T6 Arıza kodu Nedir?

Yaz bitiyor ve artık soğuk günler geri geliyor. Cihazlarda sıklıkla karşılaştığımız ECA Kombi Fortius T6 Arıza kodu ne demek biliyor musunuz? Çeşitli sebeplere bağlı olarak ECA kombi arıza kodları ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle önceliğiniz kombi bakımı yaptırmak olmalıdır.

ECA Kombi Fortius T6 Arıza kodu nedir, sorun nasıl çözülür, teknik servis çağırmam gerekli mi soruları ile kafanızı meşgül etmenize artık gerek kalmadı. Bu yazımızda sizlere ECA arıza kodları hakkında sağlam bilgiler vereceğiz.

ECA Kombi Fortius T6 Arıza kodu

Kombi Fortius T6 Arıza kodu gösterge panelinde göründüğünde ECA teknik servisi sorun hakkında ve çözümü ile ilgili

  Baca gazı sensöründe tıkanma ya da benzeri bir sorun olduğunu bildiren bir arızadır. Bu arıza için destek almanız gerekir.

şeklinde olmaktadır. Bu açıklama baz alınarak gerekli müdahaleyi kısa sürede yapmanız faydanıza olacaktır.

Fortius T7 Arıza Kodu

Kombi Fortius T6 Arıza kodu sebebi hakkında sizlere kısaca bilgiler vermeye çalıştık. Peki, Fortius T7 Arıza Kodu ne anlama geliyor öğrenmek ister misiniz? O halde yazımızı okumaya ve diğer kombi arıza kodları hakkında bilgi almaya devam edebilirsiniz. ECA kombi klavuzumuz diyor ki:

Teknik servisten iletilen bilgi bu hatanın

 Kombi ekranında eğer bu kod görüldü ise dış hava sensöründe bir arıza olduğunu göstermektedir. Dış hava sensörü bozuldu ise muhakkak servis ile iletişime geçiniz.

anlamına geldiğini belirtmektedir.

Fortius E1 Arıza Kodu

Fortius T7 Arıza Kodu  nedir sorusuna verdiğimiz yanıttan sonra bir başka arıza kou ile ilgili detaylara girmek istiyoruz. Fortius E1 Arıza Kodu ile ilgili teknik servis kombi arıza kodları açıklamasına göre:

Teknik servisten bu hatanın

 Cihaz ateşle işlevini gerçekleştirmiyorsa ekranda E1 arıza kodu görülür. Alev oluşmaması durumunda cihaz sağlıklı çalışmamaktadır.

anlamına geldiğini söylemektedir.

Fortius E2 Arıza Kodu

Fortius E1 Arıza Kodu ne anlama geldiğini kısaca öğrendik. Peki, Fortius E2 Arıza Kodu ne demek bilmiyorsanız biz sizin için araştırdık ve üreticilerin sorun hakkında yaptıkları açıklamayı buraya ekledik.

Kombi kullanım kılavuzu belirtilen hatanın

 Kombide yanlış bir alevleme olduğunu gösterir. Elektronik kartın sebep olduğu bu arıza ekranda görülmüş ise servis ile hemen iletişime geçilmelidir.

olduğunu ifade eder.

Fortius E4 Arıza Kodu

ECA Fortius E2 Arıza Kodu gösteriyor bunu nasıl çözebilirim sorununuzu ortadan kaldırdıktan sonra bir başka arıza kodu hakkında bilgi verelim. Fortius E4 Arıza Kodu hakkında çözüm önerilerine göre:

Kombi kullanım kılavuzunda

 d Fan Motorunun çalışması sırasında ortaya çıkardığı basınç sonucunda prosestatın tam olarak çalışmadığını gösterir. Prostatın  kontakları kapatmaması nedeniyle kombi ekranında bu kod görülmektedir.

ifadeleri yer almaktadır.

Kombi Fortius T6 Arıza kodu, Fortius T7 Arıza Kodu, Fortius E1 Arıza Kodu, Fortius E2 Arıza Kodu ve Fortius E4 Arıza Kodu gibi çeşitli kombi arıza kodları sorgulama hakkında bilgilere yer verdik. Umarız sorununuz ile ilgili tatmin edici bilgilere kavuşabilmişsinizdir.